Menu Zavřeno

Překročme svůj stín

Naši planetu zahaluje strach.

Pohlédněme na to, jak moc jsme se nechali v poslední době ovládat diktátem systému, až jsme pomalu, ale jistě začali ztrácet kontrolu nad vlastními životy.

I před Koronavirem jsme žili ve světě plném nařízení, regulí, zákazů, až se z našich životů začala vytrácet svobodná vůle.

Vstoupili jsme do jakéhosi evropského společenství, které by mělo mít tu moc nás všechny formovat!? Přestali jsme si vážit sami sebe, domnívajíc se, že ten druhý názor je vyspělejší a lepší. A podívejme se, jak si tato „vyspělejší“ kultura dokázala poradit s nákazou – virem Covid-19. Soucítím s těmi desítkami tisíc postižených.

Jsem člověk, který je celou svou bytostí pro spolupráci, ale pro spolupráci založenou na toleranci a skutečné podpoře lidství. Jedině tak jsme schopni dosáhnout růstu, spokojenosti a hojnosti ve všech směrech.

Zdá se, že nás Koronavirus tlačí ke zdi ještě více, než to dokáže jakákoliv světská moc.

Nic není náhoda a přítomnost tohoto viru v nás naopak zcela jistě jednoho dne dokáže probudit touhu po svobodě a volnosti.

Jen se nebát! Strach nás do nějaké míry ochromí všechny. Ale pohlédněme mu do očí a ptejme se, co nám chce vlastně sdělit.

Kolikátý strach to už v našich životech je? Strach z nedostatku finančních prostředků pro zajištění pohodlného života vede a přináší nám další nové strachy – strach o děti (protože se jim nemůžeme věnovat – drogy, alkohol a jiné závislosti), strach o zdraví, strach z úřadů, strach z exekutorů, strach ze ztráty zaměstnání, domova, strach o partnera atp. Výčet by mohl být opravdu dlouhý. Všechny tyto strachy jsou podtrženy dalšími, jako je strach svobodně vyjadřovat svůj názor, strach dělat věci jinak, vybočit z řady, strach s něčím nesouhlasit, až se propracujeme ke strachu ze strachu.

Chcete opravdu svůj život prožít pod rouškou strachu?

Chcete umírat se strachem v srdci a ptát se, proč jsem neměl odvahu to udělat lépe?

Není lepší zastavit se, zamyslet se a začít prožívat radost a uspokojení všedního dne?

Chovejme se odpovědně a dodržujme všechna nezbytná opatření, která zabraňují šíření Koronaviru. Přece ho nenecháme získat moc nad naším bytím a nebytím.

Využijme času, kdy žijeme v jakési oddělenosti, k přemýšlení nad hodnotami života.

Začněme si vážit své rodiny, svých přátel a kolegů. Tolerujme druhé, takové jaké jsou a naopak naučme se zdravě vymezovat proti tomu, co se nám nelíbí, co je nám nepříjemné, co nás omezuje.

POCHVALME SE !

Zabývejme se věcmi, které nám přinášejí do života radost a klid.

Zkusme přijít na to, jak bychom rádi žili ten svůj život.

Představujme si to své štěstí a zkusme už tady a teď prožívat pocity, které nám to přináší.

Slyšeli jste už o Zákonu přitažlivosti? Nebo jste si jej dokonce vyzkoušeli v praxi? Vše, na co myslím a co si dokážu představit, se může v mém životě projevit.

Vše na co myslíme – znamená to dobré, ale i to špatné.

Kontrolujme tedy své myšlenky.

Čím víc nás v sobě zažehne touhu po svobodě, čím víc se nás spojí a začne spolupracovat, tím dřív se nám všem a planetě Zemi uleví.

4 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *