Menu Zavřeno

PŘÍBĚHY

H.O.L.I. CZ

Dlouhodobě pracujeme s rodinou, která má dlouhodobě problémy s bydlením a nyní se nám podařilo zajistit jim důstojné bydlení, kterého se jim nedostávalo několik let. Od příštího týdne budou konečně žít v důstojných podmínkách. V jejich současném místě pobytu je od měsíce září roku 2019 dlouhodobě místo neobyvatelné, navíc majitel neoprávněně pře 14 dny odpojil přívod vody a jedná arogantně, sprostě a nevybíravě. Jednání s úřady – OSPOD – považuji za velmi vstřícné a ochotné. 

V průběhu měsíce února 2020 se nám podařilo se nám zajistit – pro začátek – brigádu pro 3 klienty Azylového domu v Hradci Králové. Jedná se o práci ve strojírenství a ve směnném provozu u partnerské firmy Škoda Auto. Po více než měsíčních jednáních a za pomoci spřátelené firmy se nám podařilo zajistit pro naše klienty řadu výhod, jako např. ubytování, zálohu na běžné výdaje (potraviny apod.), než obdrží svoji první výplatu. 

Do místa svého pracovního uplatnění nastoupili 2. března, kde se ubytovali, seznámili se vším potřebným a také s harmonogramem pracovních směn na celý měsíc březen.  

Věnovali jsme jim do začátků základní vybavení domácnosti, abychom jim usnadnili start v nové životní etapě. 

Nezbývá, než jim držet pěsti!

Koncem prosince roku 2019 jsme byli upozorněni na další “případ”. Matka se sedmiletým synem neměla kam jít a období vánočních svátků prožívala se synem na ulici poté, co marně hledala pomoc u známých. Navázali jsme s ní kontakt a s pomocí přátel jsme se o ni a syna postarali v našem provizorním azylu. Ve druhém lednovém týdnu se nám je podařilo umístit v dočasném pobytovém zařízení a dále spolupracujeme na jejich osobní stabilizaci, vyhledávání bydlení a pracovního zařazení pro matku.  

V tomto měsíci nás oslovila další matka s dětmi, klientka Domova pro matky s dětmi, se žádostí o pomoc při hledání pracovního uplatnění. Prozatím se nám podařilo jí najít práci na DPČ a i nadále pokračujeme v dalším vyhledávání práce. 

Od listopadu roku 2019 se nám do péče dostala rodina se šesti dětmi. Tato rodina sice bydlí v bytě, ale v katastrofických životních podmínkách a díky tomu jim hrozí, že bude rozdělena a děti budou umístěny do ústavních zařízení. Jedno dítě je autista, který vyžaduje celodenní péči. Otec je v částečném invalidním důchodu. Tato rodina drží pohromadě a díky neutuchající snaze otce, to tak prozatím je. Rodina se do těchto potíží dostala hlavně díky spekulantům, kteří využili jejich slabé sociální situace. Díky naší podpoře a podpoře dárců se nám daří jim usnadňovat život a i nadále hledáme další možnosti podpory a pomoci pro tuto rodinu.   

V září téhož roku jsme byli osloveni další klientkou, paní ve zralém věku, která se ocitla na ulici. Ačkoliv její situace byla nepříznivá již delší dobu, paní to nevzdávala a snažila se najít východisko. Pomohli jsme jí najít místo pro přechodné bydlení a dále spolupracujeme při hledání pracovního uplatnění. 

V červenci roku 2019 nás oslovila matka se dvěmi malými dětmi, která se nacházela v krizové životní situaci (mmj. zažívala i domácí násilí) a žádala nás o pomoc. Neváhali jsme a po zajištění základních podmínek pro přesun jsme je na krátkou dobu umístili u nás v provizorním azylu, než se nám podařilo zajistit možnost dalšího ubytování. Bylo nutné se postarat nejen o děti, ale i o matku, která v té době vyžadovala akutní psychologickou pomoc. 

Na počátku roku 2019 jsme oslovili Domov pro matky s dětmi s nabídkou možností pracovních uplatnění pro jejich klientky. První, takto zařazenou, byla matka s dcerou a to opět na DPČ.   

V roce 2018 činnost naší společnosti dospěla do fáze, kdy jsme mohli začít zaměstnávat první klienty.

Naše první klientka byla u nás zaměstnaná v roce 2018 na DPČ a vykonávala příležitostné práce při údržbě sídla podniku.

Finanční dary zasílejte na číslo účtu: 274220609/0300

Děkujeme vám